referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Jela
Piatok, 19. apríla 2024
Area 51
Dátum pridania: 24.02.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Keco
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 675
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 2.4
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 4m 0s
Pomalé čítanie: 6m 0s
 
Severne od Las Vegas, neďaleko od hory Freedom Ridge v Nevadskéj púšti na ploche niečo cez 15 000 km2 sa nachádza jedna z najväčších, najtajnejších a najlepšie chránených území americkej armády. Je obklopená skoro zo všetkých strán horami a siaha až ďaleko do celkom neobývanej púšte. Nieje prístupná žiadnej verejnosti, len armáde a to len tým vyvoleným. Leží na dne obrovského vyschnutého jazera "Groom", naprieč ktorým prechádza najdlhšia pristávacia plocha na svete. Medzi pilotmi sa tento svet tiež nazýva ako "Dreamland" - Zem snov. Ibaže táto základňa je tajná - neexistujú teda pre ňu financie zo štátneho rozpočtu amerického štátu. Je preto financovaná z tzv.

"Čierneho rozpočtu" od americkej armády a pohybuje sa okolo 35 miliárd USD. Jedná sa tak o vlastní svet, v ktorom platia iné zákony a ktoré podliehajú prísnemu utajeniu a bezpečnosti. Ide o územie, kde prebiehali prvé podzemné skúšky atómových zbraní, kde sa konali tajné cvičenie amerického vojska, ktoré mali simulovať vypuknutie tretej svetovej vojny. Najskôr sa tu začal prevádzať výskum a cvičné lety s najnovšími typmi bojových lietadiel amerického letectva. Bol tu skonštruovaný a vyskúšaný známy neviditeľný stoj "Stealth". Niektoré cvičné lety týchto lietadiel boli dokonca neďaleko odtiaľto zachytené radarom pri rýchlosti vyššej ako 1 600! km/h. Medzi ďalšími lietadlami patrí "Aurora", ktorá je schopná dosiahnuť rýchlosti 6M.
M - mach t.j. 1 M je rýchlosť zvuku.

Pre zaujímavosť - každý let tohoto stroja stojí takmer milión USD a samotná cena jedného takého stroja sa pohybuje asi okolo 1 miliardy USD ( v našej mene asi 40 miliárd Sk ). Do 6 hodín tento stroj dokáže obletieť Zem a to vrátane pristátia a vzletu. Dodnes oficiálne existenciu "Aurory" americká armáda popiera. Väčšina lietadiel neštartuje zo žiadnych vojenských základní, ale len zo základní "Area 51" o ktorej dokonca je nemalá zmienka v americkom filme "Deň nezávislosti". V súčasnej dobe sa tam vyvíja lietadlo "TR 3A", ktoré má dosiahnuť rýchlosti 8M a lietať môže tak v zemskej atmosfére, ako i nad ňou. Neskôr v "Area 51" dochádzalo (a asi pokračuje dodnes ) k výskumom havarovaných neidentifikovaných lietajúcich objektov (UFO).

Bob Lazar, vedec, ktorý pracoval v "Area 51" v roku 1989 prezradil pre americkú televíznu verejnosť tieto dôležité fakty: Celkom 9 kusov UFO sa nachádza tu na základne, 4 z nich sú dokonca nepoškodené, 2 poškodené po údajnom zrútení a 3 z nich sú rozobrané pre vedecké skúmanie. Pri skušobných letoch tieto UFO nevydávajú žiadny zvuk a na ich pohon je využitá gravitácia, ako vlna po ktorej sa UFO pohybujú. Vďaka pohonu na princípu vytvárania vlastnej gravitácie môže sa teleso pohybovať veľmi vysokou rýchlosťou a bez závislosti na pôsobení cudzej gravitácii. Niektoré pokusy sú tu natoľko tajné, že pokiaľ niektoré UFO sa chystajú k letu, ozve sa na základne sirény a personál, ktorý sa nachádza vonku mimo podzemných priestorov až na niekoľko vyvolených musí každý ľahnúť tvárou k zemi aby nevidel žiadne detaily. Ale najzaujímavejšie je zo všetkého tvrdenie, že v podzemných priestoroch za zvláštnych podmienok boli ( a treba ešte sú ) udržiavaný pri živote dve bytosti z týchto vesmírnych lodí. Medzi najnovšie správy z tohoto Sveta patrí bezpochyby to, že tu bola natočená cudzia mimozemská bytosť. Tieto zábery boli úspešne prepašované von cez základňu a dostali sa nedávno na verejnosť.

Teraz by som chcel prezradil pár výrokov tých, ktorí priamo v tejto základne pracovali, alebo sú veľmi blízko informovaní o tom čo sa tam vlastne dielo a deje. Jeden muž, ktorý tam strávil 10 let len povedal "Máme tu také veci, o ktorých sa ani nezdá Georgeovi Lucasovi v Hviezdnych Vojnách". Iný povedal "Máme tu také veci, ktoré akoby ani nepochádzali z tohoto sveta". A ďalší na otázku či existuje UFO? odpovedali "UFO existujú - rovnako ako mimozemské, tak i vyrobené ľuďmi". Táto základňa bola verejne priznáva až po 40 rokoch. V tomto prehlásení sa doslova píše " Area 51 je územie využívané k testom technológii a systémov, ku cvičeniu a úlohám, ktoré sú dôležité pre efektívnosť obranných síl a bezpečnosť štátu. Niektoré operácie, ktoré sa prevádzali skôr alebo sa prevádzajú teraz, sú naďalej tajné a nejde teda o nich hovoriť". Na záver chcem dodať, asi i naďalej tento " Svet " zostane verejnosti zahalený svojím tajomností a bezpečností. Možná sa, ale niekedy dočkáme pravdu o tom čo sa tam naozaj deje.
 
Podobné referáty
Area 51 INÉ 2.9808 207 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.