referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marcel
Sobota, 20. apríla 2024
Bulharsko
Dátum pridania: 08.10.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: slniecko0504
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 157
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 3.3
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 5m 30s
Pomalé čítanie: 8m 15s
 
Bulharsko sa rozprestiera v centre Balkánskeho polostrova v juhovýchodnej časti Európy. turistov láka predovšetkým plážami Čierneho mora, príjemným podnebím, horami, historickými pamiatkami, pohostinnými miestnymi obyvateľmi a v neposlednom rade aj priaznivými cenami stravovacích služieb. V posledných rokoch sa obnovila infraštruktúra služieb v jednotlivých letoviskách - budovaním nových hotelov, bazénov, reštaurácií a modernizáciou hotelov a hotelových služieb sa môžu pokojne zrovnávať s inými známymi európskymi letoviskami.


Zlaté piesky

Rekreačné stredisko, vzdialené asi 17 km severne od Varny vďačí za svoje meno zlatej farbe piesku na 4 km dlhej pláži, pozvoľna sa zavžujúce do mora, ktorá sa považuje za jednu z najlepších v Európe. Patrí k najrozvinutejším strediskám v celom Bulharsku, ktoré kvalitou a rozsahom služieb i bohatstvom večernej zábavy a nočného života môže smelo súperiť s najvyhľadávanejšími miestami v Európe. Každý, kto sem po rokoch opäť zavíta, je ohromený obrovskou premenou, ktorou Zlaté piesky za posledných 10 rokov prešli. Pláž je vybavená sprchami, bazémi, požičovňami slnečníkov, ležadiel a športových potrieb, v jej blízkosti sa nachádzajú tenisové kurty, minigolf a ihriská. Príjemnú prechádzku ponúka pobrežná promenáda. Pre romantické strávenie večerov sú pripravené štýlové reštaurácie so špecialitami bulharskej kuchyne a folklórnym programom. Parková úprava celého areálu poskytuje výborné podmienky pre oddych i zábavu. Dopravu v stredisku zabezpečuje mini-vláčik premávajúc medzi hotlmi postavenými nad plážou.


Kranevo

Malé prímorské mestečko je vzdialené približne 25 km severne od Varny sa nachádza medzi strediskami Zlaté piesky a Albena. Nájdete tu krásne široké piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, množstvo reštaurácii, barov a diskoték, ako aj obchody a iné atrakcie. Veľkou výhodou tohto letoviska sú výrazne nižšie cenové relácie.


Svätý Konstantin a Elena/Družba

Menšie prímorské mestečko sa nachádza približne 10 km severne od Varny a približne 6 km južne od Zlatých Pieskov. Sú tu krásne menšie piesočnaté pláže, ktoré sú oddelené skalistými zátokami. Letovisko sa začalo budovať v roku 1948 a je situované v prostredí prírodného parku. Nachádza sa tu veľké balneologické centrum. Sú tu tiež 2 termálne pramene a kúpalisko.


Slnečné pobrežie

Situované v zálive v tvare polkruhu, patrí medzi najväčšie a najstaršie rekreačné strediská v Bulharsku. Nachádza sa približne 40 km severne od Burgasu a 5 km od malebného mestečka Nesebaru. Má 8 km dlhú a 200 m širokú pláž s jemným pieskom, spestrenú piesočnatými dunami. Miestami je vybavená sprchami, slnečníkmi a ležadlami. Pláže s pozvoľným vstupom do mora ocenia hlavne rodiny s deťmi. Letovisko ponúka veľa možností spoločenského, kultúrneho a športového vyžitia. Nachádza sa tu množstvo hotelov, štýlových reštaurácií, kaviarní, nočných barov a diskoték, rôzne atrakcie pre deti, požičovne športových potrieb, obchodov a stánkov. Vnútorná doprava je zabezpečená vláčikmi.


Nesebar

Leží na malom sklanatom polostrove, ktorý je spojený s pevninou iba úzkou šijou. Patrí medzi pamiatkovo chránené územia, ktoré sú zapísané v zozname kultúrnych pamiatok UNESCO. V starej časti mesta nájdete úzke uličky, typické malebné balkánske domy, obchodíky a trhy, starobylé kostolíky, krčmičky a prístav pre rybárske a výletné lode. Na pevnine vyrástla nová časť Nesebaru s hotelmi, rodinnými vilkami a apartmánmi, ktorá je vzidalená od starej časti približne 2 km. Časté spojenie autobusom resp. miestnym vláčikom so Slnečným pobrežím umožňuje využívanie bohatej ponuky športových a zábavných služieb.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Podobné referáty
Bulharsko SOŠ 2.9848 1370 slov
Bulharsko SOŠ 2.9253 680 slov
Bulharsko SOŠ 2.9804 571 slov
Bulharsko GYM 2.9426 8087 slov
Bulharsko GYM 3.0050 83 slov
Bulharsko 2.9949 297 slov
Bulharsko 3.0019 142 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.