referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Tadeáš
Utorok, 25. júna 2024
Denník princeznej
Dátum pridania: 23.05.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Miaa
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 341
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 
Hlavnou hrdinkou mojej najobľúbenejšej knihy je Mia Thermopolisová. Má 14 rokov a je celkom normálne dievča, ktoré žije so svojou matkou v New Yorku. Má síce kopec starostí, lebo ma plochú hruď, neposlušné vlasy myšacej farby a je na svoj vkus privysoká, no zato ma najlepšiu kamarátku Lilly Moscovitzovú, s ktorou sa pozná už od škôlky. Mia a jej matka Hellen žijú samé, až kým si Miin učiteľ algebry pán Gianny nepozve jej matku do školy, aby jej povedal že Mia nemá o tomto predmete ani šajnu, ale skončí to tým, že učiteľ pozve jej mamu na rande.

Mia je zúfalá. A tak jej mama daruje denník aby si doň zapisovala svoje pocity a zážitky s ktorými sa nedokáže nikomu zdôveriť. Denník sa stáva jej najvernejším priateľom. Zdôveruje sa mu so svojím obdivom k hviezde školy Joshovi Richterovi. Cíti k nemu veľkú náklonnosť, ale postupne zisťuje že nieje taký, ako si myslela, pretože keď zistí, že Mia je princezná, pozve ju na tanečnú party, ktorá sa koná v škole Alberta Einsteina, kde ju Josh využije aby sa dostal do novín.

Ďalej sa denníku zveruje o Michaelovi ktorý sa jej začína veľmi páčiť a je oveľa úžasnejší ako Josh.

Akoby nestačilo že jej mama chodí s jej učiteľom algebry, ale k tomu sa Mia jedného dňa dozvie, že jej ocko je knieža a ona princezná, následníčka trónu! A tak Mia začína chodiť ku jej starej mame na hodiny dvornej etikety. Aby sa naučila ako sa má správať ozajstná princezná. Keď jej už všetko začína liezť na nervy, zistí, že jej stará mama, a aj s jej ockom sa musia vrátiť naspäť do Genovie.

A tak Mia je šťastná, že celé prázdniny nemusí chodiť na hodiny dvornej etikety.
 
Podobné referáty
Denník princeznej 2.9628 266 slov
Denník princeznej SOŠ 2.9478 783 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.