referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Prokop
Pondelok, 4. júla 2022
Anna zo zeleného domu
Dátum pridania: 10.06.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: oliwear
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 292
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
Anna Shirleyová je chudobná sirota, ktorá ešte ako maličké dievčatko stratila oboch rodičov. Pod svoju strechu ju príjme žena preto aby sa starala o jej množstvo neposedných detí, ale po tom ako jej umrie manžel sa Anna dostáva do sirotinca, pretože jej to dáva za vinu.

Marila a Matej Cutberthovci sú súrodenci bývajúci v krásnom starom Zelenom dome v dedinke Avonlea, ktorí si, vzhľadom na Matejov zdravotný stav, chcú adoptovať zo sirotinca pomocníka- chlapca. Stane sa ale chyba a na stanici na Mateja čaká dievčatko- práve ryšavka Anna. Matejovi neostáva nič iné len dievčatko vziať zo sebou domov.

Anna je veľmi zhovorčivé a neposedné dievča ( Matej si ju kôli tomu obľúbi už na ceste vozom do Avonlea), ktoré má od mladých avonleaských dvanásťročných dám v jej veku ďaleko, čo súrodenci po dlhšom váhaní, či si dievča nechajú, zistia. Jej vlastnosť- nerozmyslieť si čin predtým ako ho učiní- ju neraz dostane do problémov. Práve vďaka tejto prchkej nie zrovna vďačnej povahe si súrodenci s Annou užijú svoje, ale nakoniec si ju aj kontroverzná Marila obľúbi a spolu s ňou aj celá dedina, pretože z tejto ryšavky, ktorú jej vlasy stále hnevajú, vyžaruje niečo zvláštne, čo dokáže aj v najzatrpknutejších dámach prebudiť city. Možno je to krásna schopnosť snívať.

V Avonlea si Anna nájde aj priateľku Dianu a spolu s ňou prežíva nielen v detstve veselé a krásne zážitky....
 
Podobné referáty
Anna zo zeleného domu 2.9653 749 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.