referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Lujza
Štvrtok, 9. júla 2020
Karikatúra osoby
Dátum pridania: 01.12.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Jarecny
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 358
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1
Priemerná známka: 2.90 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 

Od malička poznám jednu osobu ktorá patrí medzi najkomickejších ľudí na svete. Keby sme známkovali ľudí podľa toho ako nás zaujmú tak ona by bola na prvom mieste. Keďže ju nemôžem priniesť do školy tak aspoň ju opíšem. Predtým táto osoba žila neďaleko nás na našej ulici, ale teraz tam už nežije. Teraz žije v jednom veľmi starom, málo obývanom dome. Okolo nej v jej dome pobehujú vypásané potkany, na dvore vyplznuté sliepky zo susedovej záhrady. Za ňou kráča mačka vypásaná ako prasa. Celý dvor vyzerá ako z rozprávky o zlej ježibabe. V dome si niekedy ani nemá s čím zakúriť, tak keď je jej zima tak si dá jedného alebo dvoch panákov a hneď je jej teplo. Veľmi rada si aj vypije a následkom toho je to na nej aj veľmi vidieť.


Ona je vysoká ako rebrina takže môže hocičo urobiť aj bez toho aby použila stoličku napríklad vymeniť žiarovku. Na to že je aj vysoká je aj chudá ako špáradlo.
Keďže je skoro vždy opitá veľmi často ju nevidieť aby bola triezva. A keď ju vidíte triezvu alebo opitú ,stále ma pri sebe svoju vernú spoločníčku ktorej sa pridržiava aby nespadla. Nosí ju zo sebou už veľmi dlho a nepohne sa bez nej ani na krok. Je to jej stará krivá palička jej dlhoročná priateľka. Jej vlasy sú už šedivé pretože je už stará. Vyzerajú ako by si ich denne umývala blatom. Jej oči sú krivé a vždy sa my zdá, že jedno oko má väčšie ako to druhé. Keď sa na vás usmeje, tak sa zľaknete, pretože jej krivé veľké zuby pripomínajú zuby chorej ovci. Krk má dlhý a tenký ako žirafa. Jej tvár je niekedy vysmiata, veselá ale inokedy zase smutná.
Keď sa na ňu niekto pozrie z diaľky pomysli si že pred ním kráča nejaký chlap. Ona stále nosí chlapčenské oblečenie. Občas ju je vidieť aj v montérkach.
Keď do niekoho príde stále sa opýta či jej nenalejú alkohol. Najviac jej chutí víno. Skoro pri každom sa zastaví a porozpráva sa s ním. Jej najčastejšou otázkou je „Kam ideš?“ Ľudia ju často nevidia aj niekoľko dní, pretože keď si vypije spí dosť dlho.

 
Podobné referáty
Karikatúra osoby 2.9246 206 slov
Karikatúra osoby 2.9469 319 slov
Karikatúra osoby SOŠ 2.9680 234 slov
Karikatúra osoby 2.9483 205 slov
Karikatúra osoby 2.9198 438 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.