referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Bohuš
Štvrtok, 27. januára 2022
Umelecký opis jari
Dátum pridania: 02.08.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: syssus
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 233
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.6
Priemerná známka: 2.88 Rýchle čítanie: 1m 0s
Pomalé čítanie: 1m 30s
 
Zima prešla a všetko živé sa začalo pýtať na svet. Sneh prestal odporovať a pokorne ustúpil pred novým životom. Slnko sa tiež akosi prebralo a zalialo krajinu rannou dávkou zlata. Všetko ako zázrakom dostalo farby dúhy a vysmialo sa tej všednej bielej, ktorá tu panovala počas chladnej zimy.

Ľudí i zvieratá, všetko to ťahá von, okúsiť teplejšie lúče slnka a pokochať sa prebúdzajúcim sa svetom. Bielu perinu nahradil mäkký zelený koberec a aby bolo tráve veselšie, pridali sa tiež prvé kvety. Nielen zeleň, ale i dvory na dedine sa prebudili. Počuť opakovaný gagot, neprestajné kotkodákanie, no i vyskot detí. Voda sa prestala hrať na urazenú a ľadovú a znova si obliekla kostým zrkadla.

Všetko je to ako na doskách divadla. Všetko sa zrazu prezlieka do iného šatu, hrá iné pózy a mení scenár. Z pochmúrneho sa stáva veselé a živé. Teraz sa režisérom stáva slnko, riadi celú hru, kto kedy vstane, čo rozkvitne ako prvé... Zvieratá súťažia, kto hlasnejšie zakričí a vtáky, tie nôtia svoje melódie nacvičované a utajené cez zimu.

Medvede si vystierajú chrbát a veveričky dojedajú posledné zásoby. Už ich viac netreba, už prišla jar.
 
Podobné referáty
Umelecký opis jari 2.9599 301 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.