referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Justína
Nedeľa, 14. apríla 2024
List priateľovi
Dátum pridania: 12.07.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: hiltonPeter
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 480
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.84 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 
Drahý priateľ,

Je to už rok, čo sme sa nevideli, v sobotu som si dával do poriadku veci a našiel som Tvoju adresu aj s telefónnym číslom, myslel som, že som ju stratil. Rozhodol som sa napísať Ti list, lebo ten pokladám za osobnejší prejav.

Ako som Ti už v letnom tábore rozprával, po úspešnom ukončení základnej školy ma prijali na obchodnú akadémiu, vždy som chcel študovať v oblasti ekonomiky, pretože to pokladám za základ spoločnosti a jej fungovania. Týždeň pred začatím školského roka som bol plný očakávaní a veľmi nedočkavý. A potom nastal ten deň. Najskôr bol príhovor riaditeľky školy, ako to na začiatku býva, a potom sme sa s mojimi novými spolužiakmi stretli v triede. Niektorých som už predtým poznal, a iní boli pre mňa noví. Prisadol som si k jedinému chalanovi, ktorý tam bol a stali sme sa priateľmi. Aj profesori na tejto škole sú veľmi príjemní. Je mi tu oveľa lepšie ako na základnej škole. Síce štúdium je náročnejšie, ale prístup profesorov a kolektív v triede je lepší. Do školy vstávam už o pol šiestej, lebo dochádzam, ale nesťažujem sa.

Ozaj, v októbri sa nám tretiaci postarali o veselé privítanie imatrikulačnými slávnosťami. Ja som si v našom vystúpení zahral ženskú postavu, to si mal vidieť. Ani som sa nenazdal, a už bolo polročné vysvedčenie, nebolo podľa predstáv, a tak sa to snažím zlepšiť. Staršia sestra mi stále prízvukuje, že mám na viac. V máji som bol na exkurzii v Paríži, veľmi sa mi tam páčilo. Hlavne múzeum s obrazmi, som totiž veľký obdivovateľ Leonarda Da Vinciho a vidieť jeho originálne obrazy z blízka, som si nenechal ujsť. Doniesol som ti aj suvenír, ktorý Ti v júli dám. Školský rok sa pomaly končí, a tak je dôležite podávať čo najlepšie výsledky, ktoré ovplyvnia koncoročné známky. Štúdiu venujem viac času. A ešte nás čaká koncoročný výlet, bude to vlastne náš prvý spoločný pobyt. Som veľmi zvedavý, ešte sme sa nerozhodli kam pôjdeme. Ja by som najradšej niekde do hôr. No uvidíme.

Ešte je toho veľa čo Ti chcem porozprávať, ale to si nechám na Naše stretnutie. Ozaj, pozdravuj Tvoju mamu, ktorá nám tak dobre varila, a dúfam, že sa čoskoro uvidíme. Čakám na Tvoju odpoveď.

S pozdravom, Peter
 
Podobné referáty
List priateľovi SOŠ 2.9093 182 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.