referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Ľubomír
Sobota, 13. augusta 2022
CHARAKTERISTIKA OSOBY
Dátum pridania: 16.12.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: BABULINKA
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 444
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 

Môj najlepší priateľ


Pre opis osoby som si vybrala práve môjho bratranca. Okrem toho ho považujem za najlepšieho priateľa a mám ho strašne rada, ako svojho brata.
Jeho meno je Ondrej. V decembri oslávi svoje sedemnáste narodeniny na ktoré sa všetci veľmi tešíme. Navštevuje druhú triedu miestneho gymnázia ktoré ho nesmierne baví.

Je vysokej, trochu vyšportovanej postavy. Má vzpriamenú chôdzu a oválnu tvár. Na tvári mu svietia krásne hnedé oči. Pod malým nosom má ústa za ktorými zakrýva svoje biele zuby. Hnedšie vlasy má zostrihané dostratena a blonďavý melír mu veľmi pristane.

Rád pomáha ľuďom, preto v kolektíve si ho obľúbili, takže má veľa kamarátov. Medzi mnohé dievčatá patrí ako ich idol. Jeho záľuby sú počítač pri ktorom je celý deň, a taktiež futbal. No rád má aj tanec a je v tom fakt dobrý. Oblieka sa veľmi štýlovo čo mu nádherne pristane, no najlepšie sa cíti v rifliach, značkových teniskách a v mikine ktoré má väčšinou čiernej farby pretože ju veľmi obľubuje, a patrí k nej ešte aj biela. Je to veselý človek s charizmou, sympatický a zábavy pri ňom nikdy nie je dosť. Tak isto nemôžem zabudnúť na jeho dobrosrdečnosť, láskavosť a pracovitosť. V lete chodí na brigády kde si trochu privyrobí. S rodičmi chodieva na dovolenky, alebo za sestrou ktorá študuje v Španielsku. Obľubuje slovenskú kuchyňu a cez letné prázdniny si často grilujú. Vždy počúva pesničky ktoré práve hrávajú v rádiach, ale vždy sú to iné. Medzi jeho najlepšie skupiny patrí Fall Out Boy alebo Black Eyed Peas. Rád má aj Beyoncé, Katy Perry, Pink alebo iné. Už odmalička mal rád akčné filmy ako Zlatý kompas a teraz sú to aj horory napríklad Scary Movie alebo I am legend, no vždy je rád keď môže byť so svojimi kamarátmi vonku kde sa cíti najlepšie.

Túto osobu som si vybrala preto že mu veľmi dôverujem tak ako on mne. Veľmi ľahko som ho vedela opísať pretože sa stretávame každý deň, navštevujeme sa a je mojou oporou môžem sa mu zdôveriť, spoľahnúť sa na neho. Dúfam že nám takéto priateľstvo bude trvať ešte dlho.

 
Podobné referáty
Charakteristika osoby 2.7869 329 slov
Charakteristika osoby 2.9389 228 slov
Charakteristika osoby GYM 2.8416 315 slov
Charakteristika osoby SOŠ 2.8384 583 slov
Charakteristika osoby 2.8853 482 slov
Charakteristika osoby GYM 2.9021 810 slov
Charakteristika osoby 2.9092 217 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.