referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Izabela
Sobota, 9. decembra 2023
Beletrizovaný životopis
Dátum pridania: 01.08.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: mishu
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 515
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 
Kde bolo, tam bolo, bolo jedno žieňa. Kde bolo, tam bolo, bol jeden chlap. A kde bolo, tam bolo, kde kondómu nebolo, bol jeden malý zázrak s veľkým srdcom. A bolo to práve to žieňa, ktoré sa vzoprelo svojej mame a menu Zdeno. No a tak dostal ten malý zázrak s veľkým srdcom meno Miška.
Ako dni plynuli, naučila sa aj chodiť, a ako dni plynuli ešte dlhšie, naučila sa rozprávať. No dni plynuli ešte dlhšie a ešte rýchlejšie a na ten malý zázrak s veľkým srdcom, neláskou k druhej tete, a teraz už aj škôlke, čakala osudová skúška. Skúška medzi debilitou a mierne nadpriemerným IQ. Skúška, ktorej meno sa mnohí boja aj vysloviť: ŠKOLA.

Už po prvom dni si ten malý zázrak s veľkým srdcom, neláskou k druhej tete, škôlke a teraz aj novej učiteľke uvedomila, že až teraz sa začína ozajstný boj. Tak ten malý zázrak (živé striebro) prešla dva ročníky s vyznamenaním potom ďalšie dva s vyznamenaním, ďalšie roky skoro s vyznamenaním. A potom sa to stalo. Ten osudový okamih, ktorý zatiaľ navždy zmenil jej život. Že čo? Tak predstavte si, že ten malý zázrak s veľkým srdcom, neláskou k druhej tete a teraz už s láskou spomínajúc na škôlku, učiteľku, tretiu a štvrtú triedu, spravila skúšky na priemyslovku. Príma bola príma, možno aj preto, že bola prvá. Tam sa jej tiež znepáčila učiteľka matiky. Sekunda prešla ako voda, trojka z matiky tomu zázraku s veľkým srdcom, neláskou k druhej tete a už s láskou spomínajúc na škôlku, učiteľku, tretiu a štvrtú triedu, a teraz už aj s chlapcom, ktorý sa jej páči, len nenávisti dodá.

Teraz je z nej štvrtáčka, ktorá sa v súčasnosti venuje písaniu tohto životopisu, športom, čítaniu kníh a plánom do budúcnosti. A tých má veru dosť. A už naposledy: Momentálne už nie tak malý zázrak s veľkým srdcom, neláskou k druhej tete a učiteľke matiky, s láskou spomínajúc na škôlku, (m)učiteľku, tretiu a štvrtú triedu, s množstvom priateľov, chalanom, ktorý sa jej stále páči, a teraz už aj so šibalským úsmevom sa mi zdôverila, nech je akokoľvek úprimná, že pomýšľa na kariéru športovkyne alebo reportérky alebo policajtky alebo herečky alebo potom už nevie čo, len nech to nie je právnička alebo učiteľka alebo politička.
Tak tu máte môj dlhý životopis o mojom krátkom živote. A ja len teraz môžem dúfať, že ste čítali aj horšie veci.
 
Podobné referáty
Beletrizovaný životopis 2.8491 520 slov
Beletrizovaný životopis 2.8467 490 slov
Beletrizovany zivotopis SOŠ 2.7727 475 slov
Beletrizovaný životopis GYM 2.8632 517 slov
Beletrizovaný životopis 2.9017 326 slov
Beletrizovaný životopis SOŠ 2.9433 817 slov
Beletrizovaný životopis 2.9165 369 slov
Beletrizovaný životopis SOŠ 2.8894 537 slov
Beletrizovaný životopis GYM 2.9396 823 slov
Beletrizovaný životopis SOŠ 2.9027 642 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.