referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Michal, Michaela
Piatok, 29. septembra 2023
Reklamácia
Dátum pridania: 19.06.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Dadanik
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 370
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 
Je podľa môjho názoru úľava spotrebiteľa po obdržaní zakúpeného tovaru.Zákazník má na obdržaný zakúpený tovar záručnú lehotu ktorá zaručuje v prípade poškodenia daného produktu ,buď jeho výmenu alebo opravný servis, kde vo výrobku nahradia pokazene suciastky.V kúpnej zmluve každého druhu tovaru (okrem potravín) je zákonom dane že v nasej Republike ako aj vo väčšine Európskych krajín je hranica záručnej lehoty 2 a viac rukou od času zakúpenia tovaru.V Obchode je viac poboľ reklamácii s toho dovodu,ze napríklad pri kupé oblečenia vám zakúpený tovar neopravia ale majú povinnosť vymeniť poškodený za novy.

Nie však vždy je to pravidlo.Najcastejsie sa s tým stretneme pri kupé čínskeho textilu.V zakúpení obuvi platí tože v rámci reklamácie obuv buď opravia alebo vymenia za novu. Kde v značkových obchodoch je nemysliteľné aby sa stala taká vec aby reklamáciu v záručnej lehote sprostredkovateľ neuznal.Postup pri reklamácii je asi taky,ze k danému produktu nám treba len tri veci:poskodeny produkt,zarucny list,pokladnicny blok a ak to predajca vyziada,tak obal v ktorom bol produkt zakúpený.S týmito troma vecami treba zájsť do predajne kde bol tovar zakúpený a na recepcii (Tesco)alebo priamo pri pokladni požiadať predávajúceho o pozornosť a oboznámiť ho s problémomktorý zákazníka postihol.Výplni sa reklamácia o prijatí vyrobku.

Vyrobok buď na mieste vymenia alebo sa pošle do záručného servisu na opravu.Servisna lehota je podľa mojich skúsenosti 30 dni. Ak vám do 30 dni výrobok nevrátia opraveny,su povinný vám dodať novy.V čaše dokončenia opravy v servisnom stredisku vás oboznámia telefonickou formou o uskutočnení opravy a vy si po opravený výrobok prídete s potrdenym papierom o tom že je výrobok vás. To je moja skúsenosť s reklamáciou v dnešnej dobe.
 
Podobné referáty
Reklamácia SOŠ 2.9458 324 slov
Reklamácia SOŠ 2.9083 351 slov
Reklamácia 2.8899 157 slov
Reklamácia 2.9415 72 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.