referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Nataša
Nedeľa, 17. januára 2021
Priateľstvo (úvaha)
Dátum pridania: 14.08.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: dzinko
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 363
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 
Priateľstvo je silná zbraň, niekomu môže, ublížiť niekomu pomôcť. Je to ten najkrajší vzťah na svete.

Veď v priateľstve sa skrýva mnoho prekrásneho a úžasného, ale pritom si ho nemôže každý dovoliť. Nedá sa kúpiť za peniaze a preto si ho môžu zaslúžiť len tí čo poskytujú pomocnú ruku, oporu, úctu, úprimnosť a dôveru. Veď predsa každý musí mať toho svojho strážneho anjela, ktorý bude držať nad ním ochranné krídla, pretože nikto nie je takým miláčikom šťasteny, aby nepotreboval priateľa.

Priateľ je osoba blízka vašej duši i srdcu, smejeme sa s ňou i plačeme, delíme sa s ňou o náš úspech i neúspech, radosť i žiaľ. Je to človek ktorému sa môžete zdôveriť aj s tým najtajnejším tajomstvom.

Aký je priateľ? Neviem aký je priateľ. Viem však, aký by mal byť. Mal by byť taký, aký nechceme aby bol. Skrátka priateľ je taký aký je, je sám sebou a mal by takým ostať navždy.

Ako si vybrať priateľa? Raz povedal jeden múdry človek ,,Dlho uvažuj, než niekoho urobíš svojim priateľom. Keď sa pre niekoho rozhodneš prijmi ho celým srdcom.“ Z tohto citátu vyplýva, že priateľov si vyberáme trpezlivo a dôkladne. Ja s týmto citátom celkom súhlasím ale chcel by som doplniť že priateľa si vyberáme hlavne podľa jeho srdca.

Ako spoznáš priateľa? Ak poznáte príslovie ,,V núdzi spoznáš priateľa“ tak určite viete že priateľa spoznáte práve vtedy keď ho najviac potrebujete, keď vás niečo ťaží na srdci alebo keď vám niekto ublížil.

Prečo je to všetko takto? Asi preto lebo život žijeme len raz, je krátky, musíme si ho vychutnávať po malých dúškoch, ale hlavne s tými najlepšími, s tými neoceniteľnými, s tými najpotrebnejšími na svete ,,s priateľmi“
 
Podobné referáty
Priateľstvo (úvaha) SOŠ 2.8293 1161 slov
Priateľstvo (úvaha) SOŠ 2.9504 432 slov
Priateľstvo (úvaha) 2.9437 229 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.