referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marína
Štvrtok, 8. decembra 2022
Úvaha o láske
Dátum pridania: 11.03.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: prisenziakovakatarin
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 490
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 
„Tam, kde nie je láska, nie je život.“

„Láska prežije všetko.“

„Láska je proste láska.“

Nedá sa vyjadriť slovami, treba ju zažiť, aby sme pochopili, čo skrýva. A zažiť lásku bez zamilovania je nemožné. Ako sa teda zamilovať? Ťažká otázka, no odpoveď dostane každý v ten správny okamih svojho života. Niekto bude mat to šťastie a zažije tento pocit zaľúbenia viackrát, no vždy s inou osobou. Najviac však závidím ľuďom, ktorí prežijú zamilovanie opäť a zakaždým s jedným človekom. Stále objavujú niečo nove a obdivujú jeden druhého. Týmito vecami upevňujú svoj vzťah a dávajú mu iný plnší rozmer.

Zamilovať sa...Áno. Všetci poznáme detské, či študentské prvé lásky. Majú svoje čaro, ale po čase vyprchajú a stratia sa. Možno ostanú niekde v nasej mysli a vždy sa pri spomienkach na ne pousmejeme. Všetci tužíme po láske, zamilovať sa, avšak nie je to také jednoduché. Mnohým sa to nedarí a sú z toho zúfali. Možno preto, že sa veľmi snažia. Chcú spoznať konečne svoju spriaznenú dušu a zamilovať sa na prvý pohľad. Hneď vedieť, že ona/on je ta pravá/ý a s tou osobou chcú prežiť zvyšok života. Každopádne netreba si nad tým lámať hlavu.

Sklamem Vás, ak chcete nejaký návod na zamilovanie. On totiž neexistuje. Nie je to ako vo filmoch. Je to život a v živote je všetko inak. Zaľúbenie je ako vánok, nie je ho vidieť, ale cítiť ho. Cítite vo svojom vnútri obrovskú silu, s ktorou mate pocit, že nič na svete nie je krajšie ako to , čo práve prežívate. Žiadne ružové okuliare, cez ktoré vidíme toho druhého bezchybne. Okuliare , s ktorými môžme vidieť milovaného človeka so všetkými chybami a nedostatkami a pritom dokážeme vidieť krasu jeho duše. Myslím, že toto je ozajstná láska. Je to neopísateľná vec, ktorá Vás ťaží, bolí, obmedzuje, ale bez toho všetkého by ste si nemohli vychutnať tie okamihy, ktoré môžte zažiť len vďaka láske.Ten pocit, keď sa trasie celé telo a srdce bije tak silno, že ho počujete a cítite strach sa nevyrovná ničomu. Keby nebolo lásky, tak už nechcem žiť. Aký zmysel bude mať môj život? Keď za celý život nezažijete lásku tak potom aj vaša smrť bude prázdna.

Nebojím sa zomrieť, bojím sa zomrieť sama. Pamätajte na to, že láska je najúprimnejšia vtedy, keď čas a priestor pre ňu nič neznamenajú, teda neexistuje koniec.
 
Podobné referáty
Úvaha o láske SOŠ 2.8724 954 slov
Úvaha o láske 2.9711 343 slov
Úvaha o láske 2.9570 651 slov
Uvaha o láske 2.9787 477 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.