referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Edita
Pondelok, 26. septembra 2022
Úvaha o láske
Dátum pridania: 03.07.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Amanda151515
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 343
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 

Hovorí sa, že láska je tým najsilnejším putom. Je všemocná čarodejka, ktorá ovplyvňuje naše správanie a postoj k iným ľudom. Všetci pociťujeme, že dnešná doba je zložitá, ľudia sú vystresovaní a uponáhľaní. Môže sa za takýchto podmienok rozvíjať a udržiavať láska v nás? Ale určite. Veď aj v tých najťažších dobách sa rodili deti, ktoré matky ľúbili a starali sa o ďalšiu generáciu mladého pokolenia. Aj v dnešnej dobe, častokrát v ťažkých časoch, vie partner podržať partnerku, lebo mu tak diktuje zákon lásky.

Na uliciach stretávame mladých ľudí , ktoým z očí žiari plameň lásky. Láska je večná inšpirátorka. Je námetom tých najkrajších umeleckých diel: výtvarných, literárnych, hudobných ...

Ale láska nie je vždy zdrojom šťastia. Láska neopätovaná je veľmi bolestivá a človek ju prežíva veľmi ťažko. Láska sa spája s túžbou vlastniť, potom nastupuje žiarlivosť a partnerská nedôvera. Láska bola príčinou mnohých sporov a vojen. V týchto prípadoch sa nedá povedať, že láska je povznášajúcim citom.

Láska je v mojom živote veľmi dôležitá. Láska mojich rodičov je pre mňa svetlom, ktoré nikdy neprestane žiariť. Okrem lásky k svojim najbližším a priateľom vo mne rezonuje láska k zvieratám, k prírode, k hudbe ... Tieto "lásky" mi umožňujú prežívať vnútorný pokoj, sú nevyčerpateľné.

Naozaj si myslím, že láska je pre nás v živote nevyhnutnosťou. Je tak potrebná pre život ako voda, vzduch, či potrava. Láska je vzťah, ktorý musí dávať, nielen brať. Vtedy je v rovnováhe ako všetko v prírode. Naozaj je schopná preniesť aj tie hory. :)

 
Podobné referáty
Úvaha o láske SOŠ 2.8724 954 slov
Úvaha o láske GYM 2.9804 490 slov
Úvaha o láske 2.9570 651 slov
Uvaha o láske 2.9787 477 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.