referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Margita
Sobota, 13. júla 2024
Budúcnosť
Dátum pridania: 07.05.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: mirka8
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 321
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 
Budúcnosť

"Slovo za slovom, deň po dni, knihu za knihou a rok po roku skladám si pravdu pre budúcnosť."

Skladať si pravdu a navyše pre budúcnosť je priam nemožné. V tomto svete plnom lží a klamstiev sa pravda skladá ťažko. A budúcnosť? Tú nemá istú nik, či je prezident, ťažký boháč alebo obyčajný robotník.

Každý sme si strojcom svojho vlastného šťastia. Každý si ukladá slovo za slovom, deň za dňom svoju vlastnú pravdu, píše svoju vlastnú knihu života. Budúcnosť je nejasná, dá sa naplánovať, no nik nevie, čo s ním bude zajtra, o týždeň či o rok. Každý deň v živote človeka je výnimočný, pretože nikdy sa nezopakuje deň predchádzajúci. Každý z nás by sa mal snažiť žiť tak, aby nemusel pri pohľade do minulosti zatvárať oči nad svojim správaním.

Mali by sme sa snažiť robiť všetko tak, aby sme boli na seba pyšní, aby boli ľudia v našom okolí z nás šťastní. Správajme sa tak, aby sme z nášho životného denníka nemuseli trhať strany. Tešme sa z maličkostí, ktoré nám život ponúka. Nemajme prehnané túžby do budúcnosti, aby sme nemali pocit prehry. Majme malé sny a postupne vypĺňajme mozaiku nášho života. Tešme sa z každého nového rána, pretože nám môže priniesť nejaké prekvapenie, a to je podstatou existencie.

A ak nám niečo nadopadne dobre, nevešajme hlavu, treba sa otriasť, poučiť z chýb, ktoré sme urobili a odraziť sa ďalej. Veď nie je hanbou urobiť chybu pri snahe posunúť sa svoj život ďalej, hanba je čakať na mieste a prosiť osud, aby nám niečo zoslal.
 
Podobné referáty
Budúcnosť SOŠ 2.9549 937 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.