referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Mikuláš
Pondelok, 6. decembra 2021
Depeche Mode
Dátum pridania: 01.04.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Jozefr
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 569
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 3m 20s
Pomalé čítanie: 5m 0s
 
V máji 1998, Martin Gore (narodený 23. júla 1961) a Andy Fletcher (narodený 8. júla 1960) založili Composition Of Sound s Vincom Clarkom (narodený 3. júla 1961). Neskôr naďabili na Dace Gahama (nar. 9. mája 1962), vtedy študenta dizajnu, s inou skupinou v chatrči kde skúšali a okamžite ho vzali. Jeho prvý vlastný príspevok bolo to, že vytrhol meno Depeche Mode - ´fast fasion´ - z obálky francúzskeho magazínu.
V Bridge House Taverne v Londýnskom Canning Town, sa stretli s Danielom Millerom. Krátko nato sa upísali nezávislej Mute Records, ktorá sa stala ich dlhodobou nahrávacou značkou. S prvotnou piesňou ´Photographic´ dosiahli vrchol britskej hitparády. Debutový album ´Speak and Spell´ dosiahol 10. miesto v Británii. (Ten December, žiaľ, sa Clarkovi znepáčil život na cestách, odišiel na konci turné, a chystal sa na obrovský úspech s Yazoo a Erasure).
Pretože Clarke napísal skoro všetky ich piesne, Depeche Mode bol predpovedaný zánik. Ale oni si najali, technicky a klávesovo zručného Alana Wildera (nar. 1. júna 1959). Vyprodukoval mnoho hitom, zmieňme sa aspoň o niektorých z nich: A Broken Frame, Construction Time Again, Some Great Reward, Music For The Massses, People Are People.
Ich postavenie, hlavne dobrodružná hudba a tvrdá turné, sa potvrdilo keď ich koncert v Kalifornii, 18. júla 1988, pritiahol 66,000 a potom následne svetové publikum cez živí album a video 10, režírované D.A. Pennebakerom. (legendárny pre ´rokumentáciu´ Boba Dylana, Don´t Look Back). Po krátkej prestávke, počas ktorej Gore a Wilder vydali sólové nahrávky, Violator dosiahol v Británii No. 2, v USA No. 7, a predalo sa 6 miliónov kusov na svete. Svetové Violation turné, videlo 1,2 milióna divákov za 9 mesiacov, bolo triumfálne, ale tiež vynieslo hororový príbeh počas turné v 90-tich rokoch. Počas prestávky medzi turné a novým albumom, sa Gahan zmenil z o sladkej tváričky na kamennú príšeru. Kým Gore a Fletcher sa oženili a mali deti, on opustil svoju ženu a päť ročného syna, odišiel do Los Angeles, získal novú americkú ženu, dal sa na heroín, a rozviedol sa. V marci 1992, keď letel do Madridu na nahrávanie, ostatný boli šokovaný tým čo videli. Pieseň Songs Of Faith And Devotion, nasledovala po piesni Songs Of Faith And Devotion Life, otvárala obe hitparády, britskú i americkú, na mieste číslo 1, ale tento nesmierny úspech vyústil v stresujúce predĺžené turné.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Podobné referáty
Depeche Mode SOŠ 2.9622 616 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.